GEZEN TİLKİ İLE  ÇOK ÖZEL BİR  KAPADOKYA TREKKİNG-KÜLTÜR TURU

1. Gün: Nevşehir veya Kayseri Hava Limanına iniş 
Otele Transfer . Konaklama Ürgüp.

2. Gün: Güvercinlik Vadisi – Aşk Vadisi 
Turumuza bütün bölgeyi panoramik olarak görebileceğimiz Uçhisar’dan başlıyoruz . Öğleden önce  Güvercinlik Vadisini öğleden sonra Aşk Vadisini yürüyoruz. 
Kahvaltıdan sonra iç ve dış merdivenlerle Uçhisar’ın 60 m yüksekliğindeki kaya kütlesine ulaşıyoruz. Daha sonra güvercinlerin büyülü  vadisindeki yürüyüşümüz Göreme köyünde son buluyor. Yürüyüşümüz esnasında tüf kayalıklar içerisine oyulmuş Bizans dönemine ait kilise ve evlerin kalıntılarını görüyoruz. Güvercinlik Vadisi  çok değişik formdaki Peri bacalarıyla muhteşem manzaralar sunmaktadır.  (Süre: 3 saat, +/-120 ) (Zorluk Derecesi :1/5)

Aşk Vadisi 
Yürüyüşümüz “Aşk Vadisi” olarak da bilinen Bağlıdere Vadisi’nden geçmektedir. Milyonlarca yıl içerisinde erozyonla oluşan 40 m’ye kadar yükseklikteki doğal  kule benzeri volkanik koni şeklindeki yükseltiler  biçimlerinden dolayı yerel halk tarafından aşk vadi olarak adlandırılmıştır. 
(süre: 2 saat, – 60 m, + 30 m). (Zorluk Derecesi :1/5)

3. Gün: Kızılvadi – Güllü Dere – Çavuşin 
Bugünkü Rotamız Kızıl Vadi  ve Güllü Dere olarak bilinen  birbirini izleyen iki rotadan oluşmaktadır. Rota boyunca ilk Hristiyanların yaşadıkları mağara evleri bulunmaktadır. Kızıl Vadiden , Güllüdere’ye geçiş patikası vadilerin üzerinde yüksek bir sırtın üzerinden uzanmaktadır. Güllüdere Vadisi  tüfler içerisine oyulmuş esrarengiz labirentler ve tasviri mümkün olmayan muhteşem manzaralar  sunmaktadır.   (Süre 4 Saat,  +/- 150 m) ). (Zorluk Derecesi :2/5)

4. Gün: Derinkuyu Yeraltı kenti – Ihlara Vadisi 
Bugünkü turumuza  Derinkuyu Yeraltı şehri ile başlıyoruz. Derinkuyu’da  yeraltında 8 adet katman bulunmaktadır. Roma İmparatorluğu’nun zulmünden kaçan ilk Hıristiyanlar Antakya ve Kayseri üzerinden Kapadokya’ya gelerek buraya yerleşmişler. Yeraltı şehirlerinde uzun süre dışarı çıkmadan yaşamak zorunda kalabilecekleri için erzak depoları, havalandırma bacaları, şarap imalathaneleri, kiliseler, manastırlar, su kuyuları, tuvaletler ve toplantı odaları yaparak yaşam alanlarını  genişletmişlerdir.

Ihlara Vadisi 
Ihlara kanyonunda hayranlık uyandıran volkanik oluşumlar ve sarp kayalıklar Kapadokya bölgesinde trekking yapan grupları buraya cezbetmektedir. Ihlara Kanyonu’nda yürüyüş yaparken volkanik mucizeleri keşfedebileceğiniz gibi, Bizans döneminden kalma iyi korunmuş mağara yapıları ve kaya kiliselerini de görebilirsiniz. Bunlardan  Kokar Kilise, Ağalçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kilise dönemin önemli örneklerindedir. 
(Süre 3 Saat, +/- 50 m.) (Zorluk Derecesi :1.5/5)

5. Gün: Balon Turu – Gomeda Vadisi- Mustafapaşa – Üzengi deresi 
Günümüze sabahın ilk saatlerinde  muhteşem bir Balon Turu ile başlıyoruz. Dünya’nın  her yerinde Balon Turları yapılmaktadır. Ancak hiçbir Balon Turu Kapadokya’daki Balon Turu ile karşılaştırılamaz. Çünkü Kapadokya Masallar Ülkesidir.  İsteğe bağlı olarak bu muhteşem deneyime siz de katılabilirsiniz. 
Vadideki nehir yatağı boyunca çok sayıda şapel, kayalara oyulmuş evler ve güvercinlikler görebilirsiniz. Öğle yemeği molasını 20. yüzyılın başlarına kadar Rumlarla Türklerin yan yana yaşadığı bir köy olan Mustafapaşa’da (Sinassos) alıyoruz. Taş oymalarla zengin bir şekilde dekore edilmiş eski Yunan tarzı evler görülmeye değer. 
(Süre: 3 saat, +/- 100 m) (Zorluk Derecesi :1/5)

6. Gün: Zemi Vadisi – Göreme Açık Hava Müzesi 
Adını içinden geçen Zemi Deresi’nden alan Vadinin toplam uzunluğu 5600 m’dir. Rahat bir tempoyla 3-3.5 saatte yürünebilir. Vadi içinde sık sık çeşitli meyve ağaçlarına rastlarsınız. Mevsimine göre erik, dut, kiraz, armut, kayısı, vişne hatta fındık bulabilmeniz mümkündür. 
Kapadokya’da  doğa ve tarihin bütünleştiği en uzun parkurlarından biri Zemi Vadisidir . Trekking yaparken kendinizi  bambaşka bir dünya veya  atmosferde hissetmek isterseniz işte o  zaman Zemi Vadisinde Trekking yapmak kaçınılmaz olur. 
 (Süre 3-3.5,  +/-100 m) (Zorluk Derecesi :1.5/5)

Göreme Vadisi: 
Öğleden sonra açık hava müzesindeki kaya kiliselerini ziyaret ediyoruz. Göreme Açık Hava Müzesi’nde (UNESCO Dünya Mirası Alanı) yumuşak tüflere oyulmuş birkaç kiliseye hayran kalacaksınız. Hıristiyan inancını betimleyen freskler ve duvar resimleri Bizans sanatının en önemli örnekleri arasındadır.

7. Gün : Turistik Serbest Tur.

Bölgedeki günlük yaşam hakkında daha yakından  bilgi edinmek ve bölge insanını daha yakından tanımak için Kapadokya’nın  Avanos, Ürgüp ve Paşabağı gibi merkezlerine gidiyoruz.
Bu merkezlerde serbest gezinti ve alışveriş yapmak için yeterince zamanınız olacak.

8. Gün : Dönüş için Hava Limanına Transfer.

Hoşgeldiniz!
Turlarımız hakkında Whatsapp üzeri bilgi alabilirsiniz.