GEZEN TİLKİ İLE IĞDIR ,DOĞUBEYAZIT,VAN TURU.

1 Gün : IĞDIR-DOĞUBEYAZIT-AHLAT-MURADİYE-TATVAN

Uçuş bilgilerini daha sonra paylaşacağımız hava yolu ile İstanbul’a oradan da Iğdır’a uçuyoruz. Uçağımız Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na iniyor ve burada bizi bekleyen araç ve rehberimizle buluştuktan sonra Doğubeyazıt’ a hareket ediyoruz. Türkülere ve efsanelere konu olmuş Ağrı Dağı manzaraları ile Doğu Bayezid’e ulaşıyor burada rehberimiz eşliğinde Doğubeyazıt Sarayını ziyaret ediyoruz. Külliye’de taşın dile geldiğini heyecanla seyredeceksiniz. İshak Paşa Sarayı gezisinden sonra öğle yemeğini lezzetin tavan yaptığı salaş bir kamyoncu et lokantasında alıyoruz. Daha sonra Doğubayazıt – Çaldıran yolunu takip ederek Muradiye Şelalesine ulaşıyoruz. Şelalede vereceğimiz fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından Erciş üzerinden Kubbet-ül İslam (İslam’ın Kubbesi) olarak bilinen Malazgirt Zaferinin başlangıç noktası ve “Anadolu’nun tapusu” olarak bilinen Ahlat’a ulaşıyoruz. Ahlat’taki turumuza Emir Bayındır Kümbeti ile başlıyor ardından Dünya’nın en büyük Türk – İslam Mezarlığı olarak bilinen UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası geçici listesinde yer alan Selçuklu Meydan Mezarlığına geçiyoruz. Alışılmadık büyüklükte, şekillerde ve çeşitlilikteki yaklaşık 10.000 adet Mezar Taşındaki kabartma ve oyma işlemeleri hayranlıkla izleyeceksiniz. Günün son bölümünde yapacağımız yolculuk sonunda Tatvan’a ulaşıyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Tatvan’da

2 Gün :NEMRUT KRATER GÖLÜ, AKDAMAR ADASI

Sabah kahvaltısının ardından otelimizin önünde bizi bekleyen minibüs gibi küçük araçlarla muhteşem bir Doğa Harikası Olan Nemrut Krater Gölüne hareket ediyoruz. Yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk sonunda panoramik mola noktasında Van Gölü ile krater gölü manzarasını ölümsüzleştiriyoruz. Daha sonra buhar bacalarını hayranlıkla izliyor, Büyük Göl (soğuk göl ) ve Ilık Göl ziyaretlerinden sonra minibüslere tur aracımıza ulaşıyor Gevaş’a doğru hareket ediyoruz. Gevaş’a ulaştığımızda ilk olarak öğle yemeğimizi göl kenarındaki bir restaurantta alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından restaurantın iskelesinden teknemize binerek Akdamar Adasına hareket ediyoruz. Tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek bir yolculuğun ardından Akdamar Adası’na ulaşıp rehberimiz eşliğinde muhteşem Akdamar Kilisesini geziyor, bilgileniyoruz. Bu Hayal Adasında geçireceğimiz keyifli vakitlerin ardından Van Merkeze doğru hareket ediyoruz.
Konaklama ve akşam yemeği Van’da

3 Gün :ÇAVUŞTEPE,VAN KEDİ EVİ, VAN KALESİ
 
Sabah otelimizden ayrıldıktan sonra günümüze Meşhur VAN KAHVALTISI ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası sırada Urartu Krallığı’nın izlerini günümüze kadar taşıyan Çavuştepe Kalesi var. Çavuştepe ziyaretinde andezit taş bloklar üzerine işlenmiş yazıtları ve diğer arkeolojik kalıntıları göreceğiz. Daha sonra sıra dışı bir aktivitemiz var. Van 100. Yıl Üniversitesi kampüs alanı içerisinde bulunan Van Kedisi Evini ziyaret edeceğiz. Kedi severler için Van Kedisi satın alma imkanı vardır. Öğle yemeğimizin ardından Van’a has Savat işçiliğini görebileceğimiz Arubani Bedesteninde savat işçiliği hakkında bilgilenme ve alışveriş imkanınız olacaktır. Son olarak ana kaya üzerine inşa edilmiş Van Kalesi’ne ulaşıyoruz. Tuşpa adıyla Urartu Başkentliği yapmış olan kale gezimizin ardından Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşıyoruz. Uçuş bilgilerini daha sonra paylaşacağımız Hava Yolu ile İstanbul üzeri ilgili kente uçuyoruz.

Bilgi ve rezervasyon: bizimtilki@gmail.com

Hoşgeldiniz!
Turlarımız hakkında Whatsapp üzeri bilgi alabilirsiniz.