AZİZ PAUL YOLU

Antik dönemlerde Seyyahların, Tüccarların veya Tarihi Kişiliklerin  dini, ticari veya siyasi  amaçla  kullandıkları antik yollar bugün kültür temelli rotaların oluşmasına temel teşkil etmektedir.
Tarihi kaynaklara göre Hz. İsa’nın Havarilerinden Aziz Paul’un  Perge’den başlattığı bir misyon seyahatinde Psidya Antiochia’sına gitmek için kullandığı yol bugün Aziz Paul yolu olarak adlandırılmaktadır.
Bu yol Antalya’nın Serik ilçesinin  kuzeyinde bulunan  Selge antik kentinden  Çaltepe, Kasımlar  ve Eğirdirden geçerek Isparta’nın Yalvaç ilçesine kadar uzanmaktadır .Yalvaç antik  Psidya Antiochiası  olarak bilinmektedir. Pitoresk manzaralar, engebeli dağ masifleri, derin vadiler ve romantik köyler aziz Paul Yolu’nun görsel zenginlikleri arasında yerlerini alırken,  binlerce yıldır varlığını sürdüren antik yollar reçineli, mis kokulu çam ve sedir ormanları arasında ilerler gider. Mevsimine göre bazen Toros Dağlarının  karla kaplı dorukları yapacağımız Trekkingin ana parçası görsel şölene eşlik edecektir.

Rotalar hakkındaki ayrıntılı bilgiyi sunacağımız programlarda bulacaksınız.

Hoşgeldiniz!
Turlarımız hakkında Whatsapp üzeri bilgi alabilirsiniz.